Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Noszenie okularów przeciwsłonecznych powodowane jest głównie chęcią ochrony wzroku przed szkodliwym promieniowaniem UV. Niemniej jednak, często są one traktowane jako gadżet uzupełniający wizerunek i podkreślający styl. Taką rolę pełnią, przede wszystkim, okulary przeciwsłoneczne zakładane przez kobiety. Żeby jednak rzeczywiście sprawdzały się jako gustowny dodatek do stroju, trzeba właściwie dobrać je do wyglądu, a szczególnie do kształtu twarzy. Jak to zrobić?

Okulary do twarzy okrągłej

 

Okulary do twarzy okrągłej mają ją wysmuklić, więc zaleca się noszenie tych, które mają kąty ostre. Idealne są oprawki prostokątne. Sprawdzą się też te, które u dołu są zaokrąglone, a w górnej części mają wyraźny kąt prosty. Mimo panującej od kilku lat mody na duże okulary przeciwsłoneczne zasłaniające jak największą część twarzy, w tym przypadku lepsze będą te niezachodzące na kości policzkowe. Dobrze, by były jak najciemniejsze. Lepiej zrezygnować z tych ze szkłami w jasnych barwach.

Okulary do twarzy w kształcie serca

Noszenie okularów przeciwsłonecznych powodowane jest głównie chęcią ochrony wzroku przed szkodliwym promieniowaniem UV
Autor zdjęcia: Reese Miles

Twarz w kształcie serca to ta szersza w okolicach czoła i z wyraźnie węższą brodą. Najlepiej byłoby zbalansować szerokość, dlatego dobre będą okulary delikatne i możliwie mało widoczne. Powinny mieć cienkie oprawki, aczkolwiek nie muszą ich mieć wcale, choć ze względu na panująca modę, takie będą trudniejsze do zdobycia. Jeśli chodzi o kolor, to pasować będą okulary z jaśniejszymi szkłami, np. żółtymi/pomarańczowymi, różowymi, jasnobrązowymi czy jasnozielonymi.

Okulary do twarzy kwadratowej

Osoby twarzą kwadratową powinny wybrać okulary przeciwsłoneczne łagodzące rysy, najlepiej okrągłe lub owalne. Najlepsze będą te największe, które zasłaniają kości policzkowe. Ważne, by się wyróżniały. Ich oprawki mogą być grube lub mieć fantazyjne kolory i wzory.