Śladami kina gangsterskiego

Kino i telewizja to wymysł naszej ery. To bogaty zbiór ekranizacji powieści, świetne scenariusze i najbardziej popularni ludzie na świecie. Pieniądze w świecie kina to grube miliardy dolarów. Oskary i inne nagrody same w sobie są najlepszą marką. To dramat, fantazja przedstawiana z coraz to większym rozmachem, przygoda, której tak bardzo nam nieraz brakuje w zwykłej i nędznej codzienności, emocje na wielką skale, to każe komercja i drogie reklamy, najlepsze produkty. Kino to także historie opowiadane w wyśmienity sposób, politycy, bohaterowie sci-fi i jakże popularnych filmów akcji…

Kino to też twardziele i gangsterzy w najlepszych produkcjach.

Autor zdjęcia: CullerPictures
Autor zdjęcia: CullerPictures

Prawdziwy gangster niczego się nie boi. Jest nieustraszony, a za ludzi, których kocha i szanuje mógłby oddać nie jedno – najlepiej cudze – życie. Okulary przeciwsłoneczne, męskie podejście do życia to atrybuty i cechy najlepszego z najlepszych. To też przecież: swój gość, jeden z nas, nasz człowiek.

Gdzie się podziali…

Gdzie się podziali prawdziwi gangsterzy tacy jak Bestia. Na szczęście prawdopodobnie wyginęli, choć nie ma takiej pewności. Dzisiejszy świat jest nieco inny niż czasy przed wojną lub tuż po niej. te czasy dawno odeszły. Dużo trudniej uciec przed świetnie zorganizowaną policją, komputeryzacją oraz odciskami palców i badaniom DNA. Ale gangster, choć niedziałający wbrew prawu wciąż ubiera swoje okulary przeciwsłoneczne męskie i idzie w tango z najpiękniejszymi i najbardziej intrygującymi kobietami, choć zamienił broń palną na zabójcze spojrzenie i zniewalający wyraz twarzy.

Najbardziej brak…

Gangsterów chyba najbardziej brak kobietom. Dreszczyk emocji i pociąg do profesjonalistów w dziedzinie zawsze pozostanie ich największym, choć często niespełnionym pragnieniem. Chciałoby się rzec gdzie ci mężczyźni wspominając jedną z dawnych, starych i głęboko zakopanych piosenek.